Aktuality


1 2 >>

20.12.
2019
PF 2020Představujeme vám pracovní materiál pro lektory i studenty s názvem Učte se česky v kuchyni -  lektorka Mgr. Jitka Pourová.


Dovolujeme si Vás upozornit na vyhlášení výběrového řízení na lektorát českého jazyka v Glasgow.


Kniha přináší metodický materiál pro logopedickou prevenci i profylaxi a elementární hudební výchovu v předškolních zařízeních. Obsahuje 14 jednoduše, ale velmi účelně, zhudebněných jazykových her. 

 

Sledujete dění v oboru a chtěli byste se o některých tématech dozvědět více? Narazili jste na problematiku, o které by bylo dobré mluvit v širších souvislostech?

Podílejte se na směřování AUČCJ a ovlivněte zaměření a obsah setkání AUČCJ v roce 2018 vyplněním tohoto dotazníku.


Plánuje se vylepšení webu http://www.czechstepbystep.cz/. Pomozte autorům vyplněním dotazníku ZDE. Zabere Vám maximálně 5 minut. Dotazník je anonymní.


Vážené členky, vážení členové,
rádi bychom poděkovali všem, kteří již zaplatili členský příspěvek na rok 2017. Těm, kteří tak ještě neučinili, připomínáme, že roční členský příspěvek činí 500,- Kč. Platba v hotovosti během setkání AUČCJ není možná. Pokyny k platbě najdete v tomto článku.
Výbor AUČCJ


Vážené kolegyně a vážení kolegové, členové a členky Asociace, ale také Vy, kteří členy (ještě) nejste, ale čeština pro cizince Vás zajímá!

Únorové setkání AUČCJ bude věnováno tématům: 
1. Další vzdělávání učitelů 
2. Příklady dobré praxe: Výuka v nehomogenní třídě (národnostně, věkově i jazykovou úrovní) 

Chtěli byste na setkání vystoupit s příspěvkem? Nebo víte o někom, kdo by se mohl podělit o zajímavé zkušenosti, metody či materiály? Dozvěděli jste se o nově publikovaném materiálu, který na Asociaci ještě nebyl představen? 

Prosím, neváhejte, přihlaste se či doporučte pomocí tohoto jednoduchého dotazníku https://goo.gl/forms/TuC5loDS7NSUAGyN2. Vyplnit jej můžete do 15. 1. 2017. 

Děkujeme! 

Výbor AUČCJ 


V neděli 23. října 2016 nás navždy opustil pan prom. fil. Ivo Vasiljev, CSc. Poslední rozloučení se uskuteční ve středu 2. listopadu 2016 v Českých Budějovicích.


Na červnovém setkání řada z Vás projevila zájem o první díl knihy 111 her pro atraktivní výuku kolegy Petra Hladíka, ke které však byla pouze AJ/NJ příloha. Mgr. Hladík na Vaše přání vytvořil přílohu v českém jazyce. V příspěvku najdete informační dokument o knize a ukázky v PDF.


ÚJOP UK Krystal vás zve na 6. víkendové setkání češtinářů na Krystalu 18. a 19.6.2016. Téma je Inovace a novinky ve výuce češtiny jako cizího jazyka. Připraveny jsou pro vás 3 přednášky a 12 seminářů. 

Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze (ÚJOP UK) zve na dvě konference:

Ve dnech 21.–22. 4. 2016 pořádá ÚJOP UK ve spolupráci s Evropskou komisí první ročník Mezinárodní konference zahraničních studentů českého jazyka probíhající na dvou pražských adresách a bohemistických pracovištích v zahraničí.

Ve dnech 21.–22. 6. 2016 proběhne tradiční Mezinárodní konference ÚJOP UK tentokrát s tématem Metody výuky a testování cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince).


Vedení Ústavu bohemistických studií FF UK a ředitelství Letní školy slovanských studií FF UK pořádají při příležitosti 60. běhu pražské Letní školy slovanských studií a v rámci 700. výročí narození zakladatele Karlovy univerzity, císaře římského a českého krále Karla IV. ve dnech 16. až 20. srpna 2016 mezinárodní sympozium.


ÚJOP UK zve na metodická setkání pro vyučující češtiny jako cizího jazyka. Více informací uvnitř.


Dům zahraniční spolupráce hledá učitele pro výuku krajanů v Austrálii, popř. na Novém Zélandu.


Další setkání AUČCJ se uskuteční už 3. října 2015. Tentokrát se poprvé koná v prostorách Ústavu jazykové a odborné přípravy Praha-Krystal na adrese José Martího 407/2, 162 00 Praha 6. Program setkání zveřejníme během tohoto týdne.

1 2 >>© AUČCJ 2004 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek