Zápisník MALOVANÁ VLASTIVĚDA – OD PRAVĚKU PO RENESANCI

Vydavatelství Univerzity Palackého právě chystá k vydání zápisník MALOVANÁ VLASTIVĚDA – OD PRAVĚKU PO RENESANCI, tj. 1. díl z připravované edice pracovních sešitů představujících přehled nejdůležitějších událostí z českých dějin formou obrázkových zápisů, které mohou žáci sami doplňovat. Množství ilustrací umožňuje žákům získat nejen názornější představu o událostech, ale také napomáhá při jejich domácí přípravě. Vybarvování a dokreslování rozvíjí kreativitu žáků a vede je k přemýšlení nad obsahem textů. Pracovní sešit podporuje čtenářskou gramotnost žáků, zejména čtení s porozuměním a hledání souvislostí.

Samostatnou přílohou pracovního sešitu je obrázková časová osa a desková hra určená k procvičování probíraného učiva.

Pracovní sešit mapuje historická období obvykle probíraná ve 4. ročníku ZŠ. Je tedy vhodný jako doplňkový materiál ke kterékoliv učebnicové řadě pro 1. stupeň ZŠ. Vzhledem k tomu, že zápisy jsou v pracovním sešitu z větší části předepsány, je zápisník ideálním pomocníkem také pro integrované žáky.

Pracovní sešit byl vytvořen odbornými pracovníky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s učiteli z praxe. Publikace je v souladu s výstupy Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *